Obejmują ból, zaczerwienienie, swędzenie, obrzęk i pieczenie

Autor: Beth Levine28 września 2020 r."

W miniony weekend u prezydenta Obamy zdiagnozowano chorobę refluksową, donosił Forbes i inne media.

Według American College of Gastroenterology, znany również jako zgaga lub GERD (choroba refluksowa przewodu pokarmowego – postać przewlekła), stan ten dotyka co najmniej 15 milionów Amerykanów.

Kiedy jesz przez Boże Narodzenie i Nowy Rok, możesz również doświadczyć negatywnych skutków ucztowania: zgagi lub niestrawności.

W przypadku większości dyskomfort pozostanie sporadyczny, ale liczba GERD rośnie.

Artykuł w New York Times z 2012 r. donosi, że 4 na 10 Amerykanów ma GERD. Co więcej, badanie Mayo Clinic z 2006 r. wykazało, że pięć procent osób z refluksem żołądkowym rozwinęło przełyk Barretta, stan, który może być prekursorem raka przełyku.

Jeśli zdarza się to codziennie, a nawet kilka razy w tygodniu, powinieneś poważnie traktować GERD. Problemem jest cofanie się kwaśnej treści żołądka do przełyku. Przyczyny obejmują osłabienie dolnego zwieracza przełyku (pasmo mięśniowe na końcu przełyku), powolne opróżnianie żołądka i otyłość. Oprócz lub zamiast uczucia pieczenia możesz mieć objawy GERD, w tym nudności, kaszel, ból gardła (jak prezydent Obama), chrypkę, erozję zębów i pogorszenie astmy, jeśli refluks kwasu wspina się wystarczająco wysoko do przełyku .

Od lat 90. inhibitory pompy protonowej, takie jak Prilosec i Nexium, które zmniejszają produkcję kwasu żołądkowego, są szeroko przepisywane i stosowane w leczeniu GERD. Chociaż leki te są przydatne, potencjalne skutki uboczne obejmują niedobory magnezu, wapnia i witaminy B12; zapalenie nerek; rak żołądka; pęknięcie kości; zapalenie płuc; oraz bakteryjne infekcje jelitowe wywołane przez Clostridiuim dificile — szczególnie niebezpieczne dla pacjentów w podeszłym wieku.

Co więcej, inhibitory pompy protonowej ułatwiają odkładanie zmian, takich jak utrata wagi i unikanie pokarmów prowadzących do zgagi. „Gdybyśmy wzięli 100 osób z refluksem i skłonili je do ścisłego przestrzegania zaleceń dotyczących stylu życia, 90 nie wymagałoby żadnych leków” – mówi dr Donald O. Castell, dyrektor ds. chorób przełyku na Uniwersytecie Medycznym Południowej Karoliny.

W przypadku diagnozy GERD lekarze często zalecają modyfikacje, takie jak:

Jedz mniejsze posiłki i pozostań w pozycji pionowej przez kilka godzin po jedzeniu. Jeśli masz nawyk późnego jedzenia, a następnie pójścia spać, unieś głowę od 4 do 6 cali nad łóżko za pomocą bloków lub książek pod materacem lub użyj drugiej poduszki. Pamiętaj jednak, że spanie na plecach może uciskać brzuch i powodować refluks. Schudnąć. Otyłość może również odgrywać ważną rolę w GERD. Ponieważ nadmiar tłuszczu w jamie brzusznej wywiera nacisk na żołądek, powodując refluks, lekarze zalecają odchudzanie. Badania pokazują, że utrata masy ciała może rozwiązać GERD. Unikaj pokarmów, które rozluźniają dolny zwieracz przełyku, a tym samym zaostrzają GERD. Przykłady obejmują kawę (nawet bezkofeinową), herbatę, czekoladę, alkohol, napoje gazowane, mleko krowie, tłuste potrawy, pikantne potrawy, sok cytrusowy i sok pomidorowy.

Więc po tych wszystkich zakazach, co możesz zjeść? Oto kilka przepisów z 500 sprawdzonych domowych środków zaradczych, które oferują kilka sposobów na walkę z GERD.

Cytrynowa skórka dynia

Skórka to najbardziej zewnętrzna skórka cytryny. Ma ostry cytrusowy smak, ale nie jest gorzki. (Włamanie do białego miąższu tuż poniżej wydobędzie gorycz.) Skórki cytrusowe zawierają D-limonen, naturalnie występującą substancję chemiczną, która zapewnia charakterystyczny smak i zapach. Wykazano, że przyjmowanie limonenu jako suplementu zmniejsza zgagę.

2 duże cytryny, umyte i wysuszone 1 łyżka oliwy z oliwek 1½ łyżeczki świeżego soku z cytryny ½ łyżeczki świeżo zmielonego czarnego pieprzu 2 szklanki posiekanej cukinii ¼ szklanki posiekanej świeżej bazylii 1½ łyżki pokruszonego świeżego oregano

Za pomocą tarki do cytryny lub skórki skórki (usuń zewnętrzną skórkę) z cytryn; odłożyć na bok. W małej misce wymieszaj oliwę, sok z cytryny i pieprz i odstaw. Cukinię gotuj na parze przez około 10 minut, aż będzie miękka, ale nadal jędrna. Odcedź i przełóż do miski, gdy jest jeszcze ciepłe. Skrop mieszanką olejów. Dodaj skórkę z cytryny, bazylię i oregano i wymieszaj. Podawaj na ciepło. Daje 4 porcje.

E-niezbędne śniadanie

Kurkuma zawiera kurkuminę o działaniu przeciwzapalnym i przeciwutleniającym, wykazaną w eksperymentach laboratoryjnych w celu zmniejszenia zapalenia przełyku. Cebula zawiera kwercetynę flawonoidową. Wykazano, że kwercetyna w połączeniu z witaminą E – znajdującą się w nasionach słonecznika, oleju rzepakowym i oliwkach – zmniejsza wydzielanie kwasu żołądkowego i zapalenie przełyku.

1 łyżka oleju rzepakowego 1 średniej wielkości słodka cebula pokrojona w kostkę 1 blok twardego tofu pokrojonego w drobną kostkę 1 szklanka bez pestek i pokrojonych w plastry czarnych oliwek ? łyżeczka kurkumy ? łyżeczka świeżo zmielonego czarnego pieprzu 1 łyżka posiekanej świeżej bazylii 2 łyżki słonecznika

Rozgrzej olej na patelni na średnim ogniu. Podnieś cebulę, aż będzie miękka i przezroczysta. Dodaj tofu i oliwki i gotuj dalej, mieszając i posypując kurkumą i pieprzem przez 5 do 7 minut. Zdejmij z ognia i wrzuć bazylię i nasiona słonecznika. Daje 4 porcje.

Trzymaj się dobrze,

Kurczaki na lekarstwo

Ważne: Poglądy i opinie wyrażone w tym artykule są poglądami autora, a nie Codziennego Zdrowia.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze informacje na temat zdrowego trybu życia

Całościowe spojrzenie na dobre samopoczucie i umiejętności zdrowotne

Naczelny redaktor medyczny Everyday Health, Arefa Cassoobhoy, MD, MPH, wyznacza drogę do „dokładnych, praktycznych” informacji medycznych.

Przez Abby Ellin 26 kwietnia 2021

Czy Twoje miasto jest jednym z najzdrowszych (lub najzdrowszych) w USA?

Nowe badanie plasuje prawie 200 miejsc na podstawie opieki zdrowotnej, żywności, fitnessu i COVID-19.

Autor: Becky Upham9 lutego 2021

CES 2021: Czy wirtualna medycyna może pomóc zmniejszyć dysproporcje w opiece zdrowotnej?

Eksperci w dziedzinie technologii medycznych spotkali się na tegorocznym pokazie elektroniki użytkowej, aby omówić, w jaki sposób technologia może zaoferować drogę do sprawiedliwej opieki zdrowotnej. . .

Przez Don Rauf 15 stycznia 2021

CES 2021: Telemedycyna okrzyknięta sukcesem opieki zdrowotnej w 2020 roku

Eksperci ds. technologii medycznych na targach Consumer Electronics Show 2021 opowiedzieli, w jaki sposób telemedycyna poprawiła opiekę nad pacjentem w ciągu ostatniego roku.

Przez Don Rauf 14 stycznia 2021

Zdrowie i dobre samopoczucie zajmują centralne miejsce na targach CES 2021 dzięki nowym urządzeniom do domowej fizjoterapii, poprawie słuchu, monitorowaniu stężenia glukozy we krwi i nie tylko

Liczne urządzenia prezentowane na targach CES 2021 odzwierciedlały potrzeby zdrowotne wyniesione na pierwszy plan przez pandemię COVID-19, w tym oczyszczacz powietrza do noszenia, a. . .

By Everyday Health Editors 13 stycznia 2021 r.

CES 2021: Jaka jest przyszłość po pandemii dla technologii telezdrowia i zdrowia cyfrowego?

Eksperci w dziedzinie technologii medycznych dokonują przeglądu innowacji, które pomogły konsumentom w utrzymaniu dobrego samopoczucia podczas pandemii oraz sposobów, w jakie mogą to robić. . .

Przez Don Rauf 13 stycznia 2021

CES 2021 ujawnia najlepsze technologie medyczne, samoopiekę, zdrowie w domu, zdalne monitorowanie i nie tylko

Podczas gdy pandemia COVID-19 wciąż szaleje, targi CES 2021 stają się całkowicie cyfrowe, podkreślając potrzebę technologii, która zapewnia nam bezpieczeństwo i łączność, bardziej niż kiedykolwiek. &nbsp. . .

By Everyday Health Editors12 stycznia 2021

Społeczności czarne, latynoskie i tubylcze najbardziej dotknęły fale upałów

W grę wchodzą zdrowie, ekonomia i sprawiedliwość sąsiedztwa.

By Kaitlin Sullivan Październik 8, 2020

Trump kontra Biden: komu ufasz w kwestii swojego zdrowia?

Zbliżające się wybory prezydenckie będą miały głęboki wpływ na zdrowie wszystkich Amerykanów. Oto, gdzie stoją dwaj kandydaci głównych partii.

Salma Abdelnour Gilman 18 sierpnia 2020 r.

Czy możesz zaoszczędzić pieniądze na lekach na receptę?

Sprawdź swoją wiedzę na temat sposobów oszczędzania na lekach na receptę i zobacz, czy czerpiesz z nich jak najwięcej. Im więcej wiesz, tym więcej możesz zaoszczędzić na . . .

Debra Fulghum Bruce, PhDA8 kwietnia 2019"

Wraz z nadejściem lata, kąsają szczęki i żądła, które żądlą — pająki, skorpiony, pszczoły, kleszcze, węże i wiele innych przerażających pełzaczy. Aby złagodzić swędzenie, stłumić obrzęk lub wyleczyć ugryzienie, możesz zrobić kilka prostych rzeczy. Większość ugryzień nie jest poważna. Jednak niektóre mogą wymagać opieki medycznej, a czasem nawet pomocy w nagłych wypadkach.

Pszczoły, osy i mrówki mogą wywoływać objawy od łagodnych do zagrażających życiu. Obejmują ból, zaczerwienienie, swędzenie, obrzęk i pieczenie. U osób uczulonych na jad pszczół i innych owadów może dojść do reakcji anafilaktycznej, która prowadzi do pokrzywki, obrzęku, niewydolności https://harmoniqhealth.com/pl/clean-vision/ oddechowej, a nawet utraty przytomności. Osoby uczulone na jad pszczół lub inny jad powinny nosić EpiPen. Jeśli nie jest dostępny, zadzwoń pod numer 911. Osoby z wieloma użądleniami mogą również potrzebować leczenia w nagłych wypadkach.

Większość osób doświadczających użądlenia przez owady może wybrać prostsze rozwiązania. Najpierw usuń żądło pszczoły lub osy i pocieraj żądło kostką lodu przez co najmniej minutę. Następnie umyj ciepłą wodą z mydłem. (Dotyczy to każdego użądlenia owada.) Aby zwalczyć obrzęk, nakładaj lód w plastikowej torbie na 15 do 20 minut. W razie potrzeby powtarzaj co godzinę. Lód znieczula obszar i zatrzymuje stan zapalny spowodowany trucizną. W przypadku ukąszeń mrówek ognistych spróbuj odrobiny Vicks VapoRub, aby złagodzić ból i swędzenie.

Ukąszenia kleszczy nie są tak nieszkodliwe, jak mogłoby się wydawać. Po letnim spacerze po lesie dokonaj dokładnej rewizji ciała i wypierz ubrania. Jeśli mieszkasz na północnym wschodzie, środkowym zachodzie lub południowym wschodzie i masz ukąszenie przez kleszcza, skontaktuj się z lekarzem w sprawie profilaktycznych antybiotyków przeciwko boreliozie. We wschodnich Stanach Zjednoczonych lub Górach Skalistych szukaj oznak gorączki plamistej Gór Skalistych (ból mięśni i brzucha, gorączka, ból głowy, wysypka). Aby uzyskać więcej informacji na temat kleszczy, przejdź do strony internetowej Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Ukąszenia jadowitych węży to nie jeden koszmar. Jednak przez większość czasu węże chcą od ciebie uciec. Jeśli zostaniesz ugryziony, zadzwoń pod numer 911. Połóż się i pamiętaj, że niewiele osób w USA umiera na ukąszenia węży. Według CDC, z 7000 do 8000 ugryzień rocznie, śmierć w wyniku ukąszenia węża rzadko przekracza 10 w danym roku. (Na całym świecie liczby są znacznie wyższe.) Nie nakładaj lodu ani opaski uciskowej, nie nacinaj ugryzienia ani nie próbuj wyssać jadu. W szpitalu prawdopodobnie otrzymasz antytoksynę, w zależności od rodzaju węża.

Jadowite pająki również mogą być dużym problemem. Ukąszenie samicy pająka czarnej wdowy jest 15 razy silniejsze niż grzechotnika. Jednak wypadki śmiertelne zdarzają się rzadko. Podobnie jak w przypadku węży, większość pająków jest nieszkodliwa i korzystna dla środowiska. Dwa wyjątki w Stanach Zjednoczonych: czarna wdowa (czarna z czerwoną klepsydrą na brzuchu) i samotnik brunatny (brązowy z kształtem skrzypiec na szczycie klatki piersiowej). Jeśli możesz bezpiecznie schwytać pająka, zrób to dla pozytywnej identyfikacji. Umyj się mydłem i chłodną (nie gorącą) wodą, nałóż lód, unieś obszar nad sercem, połóż się i niech ktoś zabierze Cię na pogotowie.

5 prostych strategii, których należy unikać, zaradzić lub łagodzić ukąszenia i użądlenia

• Aby uniknąć ukąszeń przez kleszcze, noś długie rękawy i spodnie.

• Aby uniknąć użądlenia przez pszczoły, nie należy nosić jaskrawych lub pastelowych ubrań ani perfum. (Nie chcesz wyglądać ani pachnieć jak kwiat.)

• Aby złagodzić ból spowodowany ukąszeniami i użądleniami, możesz użyć dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych, takich jak ibuprofen (Motrin, Advil), naproksen (Naprosyn) lub acetaminofen (Tylenol).

• Aby złagodzić swędzenie i stany zapalne spowodowane ukąszeniami i użądleniami owadów, nałóż balsam kalaminowy, krem ​​​​kortyzonowy lub krem ​​​​przeciwhistaminowy.

• Aby leczyć każde ukąszenie lub użądlenie, które nie wymaga pomocy medycznej w nagłych wypadkach, wypróbuj ten przepis z 500 PRZETESTOWANYCH DOMOWYCH ŚRODKÓW ZARADCZYCH I NAUKI, KTÓRE ZA NIM STOJĄ: Nałóż 1 łyżeczkę miodu na miejsce ugryzienia, aby całkowicie je zakryć. Pozostaw na 30 minut, a następnie spłucz. Zastosuj ponownie w razie potrzeby.

Bezpiecznego lata,

Kurczaki na lekarstwo

Ważne: Poglądy i opinie wyrażone w tym artykule są poglądami autora, a nie Codziennego Zdrowia.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze informacje na temat zdrowego trybu życia

Całościowe spojrzenie na dobre samopoczucie i umiejętności zdrowotne

Naczelny redaktor medyczny Everyday Health, Arefa Cassoobhoy, MD, MPH, wyznacza drogę do „dokładnych, praktycznych” informacji medycznych.

Przez Abby Ellin 26 kwietnia 2021

Czy Twoje miasto jest jednym z najzdrowszych (lub najzdrowszych) w USA?

Nowe badanie plasuje prawie 200 miejsc na podstawie opieki zdrowotnej, żywności, fitnessu i COVID-19.

Autor: Becky Upham9 lutego 2021

CES 2021: Czy wirtualna medycyna może pomóc zmniejszyć dysproporcje w opiece zdrowotnej?

Eksperci w dziedzinie technologii medycznych spotkali się na tegorocznym pokazie elektroniki użytkowej, aby omówić, w jaki sposób technologia może zaoferować drogę do sprawiedliwej opieki zdrowotnej. . .

Przez Don Rauf 15 stycznia 2021

CES 2021: Telemedycyna okrzyknięta sukcesem opieki zdrowotnej w 2020 roku

Eksperci ds. technologii medycznych na targach Consumer Electronics Show 2021 opowiedzieli, w jaki sposób telemedycyna poprawiła opiekę nad pacjentem w ciągu ostatniego roku.

Przez Don Rauf 14 stycznia 2021

Zdrowie i dobre samopoczucie zajmują centralne miejsce na targach CES 2021 dzięki nowym urządzeniom do domowej fizjoterapii, poprawie słuchu, monitorowaniu stężenia glukozy we krwi i nie tylko

Liczne urządzenia prezentowane na targach CES 2021 odzwierciedlały potrzeby zdrowotne wyniesione na pierwszy plan przez pandemię COVID-19, w tym oczyszczacz powietrza do noszenia, a. . .

By Everyday Health Editors 13 stycznia 2021 r.

CES 2021: Jaka jest przyszłość po pandemii dla technologii telezdrowia i zdrowia cyfrowego?

Eksperci w dziedzinie technologii medycznych dokonują przeglądu innowacji, które pomogły konsumentom w utrzymaniu dobrego samopoczucia podczas pandemii oraz sposobów, w jakie mogą to robić. . .

Przez Don Rauf 13 stycznia 2021

CES 2021 ujawnia najlepsze technologie medyczne, samoopiekę, zdrowie w domu, zdalne monitorowanie i nie tylko

Podczas gdy pandemia COVID-19 wciąż szaleje, targi CES 2021 stają się całkowicie cyfrowe, podkreślając potrzebę technologii, która zapewnia nam bezpieczeństwo i łączność, bardziej niż kiedykolwiek. &nbsp. . .

By Everyday Health Editors12 stycznia 2021

Społeczności czarne, latynoskie i tubylcze najbardziej dotknęły fale upałów

W grę wchodzą zdrowie, ekonomia i sprawiedliwość sąsiedztwa.

By Kaitlin Sullivan Październik 8, 2020

Trump kontra Biden: komu ufasz w kwestii swojego zdrowia?

Zbliżające się wybory prezydenckie będą miały głęboki wpływ na zdrowie wszystkich Amerykanów. Oto, gdzie stoją dwaj kandydaci głównych partii.

Salma Abdelnour Gilman 18 sierpnia 2020 r.

Czy możesz zaoszczędzić pieniądze na lekach na receptę?

Sprawdź swoją wiedzę na temat sposobów oszczędzania na lekach na receptę i zobacz, czy czerpiesz z nich jak najwięcej. Im więcej wiesz, tym więcej możesz zaoszczędzić na . . .

Debra Fulghum Bruce, PhDA8 kwietnia 2019"

Skurcze są schorzeniem znanym kobietom na całym świecie, bez względu na język i lokalizację. W rzeczywistości ponad połowa miesięcznych miesiączek młodych kobiet pojawia się z bólem, niektóre z nich są poważne. A wśród dorastających dziewcząt liczba zgłaszających skurcze menstruacyjne, według jednego z badań, wzrasta do 90 procent. Dobrą wiadomością jest to, że comiesięczne skurcze zwykle zmniejszają się wraz z wiekiem.

Skurcze, takie jak zwykłe przeziębienie, towarzyszyły nam od zawsze – a jednak lekarze nie są do końca pewni, co powoduje ból i dyskomfort.