Lihaste toniseerimiseks peate proovima nihkeharjutust.

Kolesterooli hindamise test

Kolesterooli hindamistesti tuleks teha iga kahe aasta tagant, kuna see aitab hinnata teie riski haigestuda erinevatesse südamehaigustesse või kopsupõletikku, mis on eluohtlik seisund. Kolesterooli kogunemine teie arteritesse mõjutab teie südame pumpamise kiirust ja selle tõhusust ning pikemas perspektiivis võib see tekitada ummistusi, mis võivad takistada teie südame ja aju verevarustust, mis põhjustab südameinfarkti ja insuldi.

Riiklikud terviseinstituudid soovitavad 20-aastastel ja vanematel inimestel kolesterooli mõõta vähemalt kord iga 5-aastase intervalli järel. Ideaalne üldkolesterooli tase on alla 200 milligrammi detsiliitri kohta. Kõrge kolesteroolitaseme piirväärtus on vahemikus 200 kuni 230 mg/dl.

Inimesed, kellel on kõrge kolesteroolitase, peaksid konsulteerima oma tervishoiuteenuse osutajaga. Samuti peaksid nad seda kolesterooli kontrollivat vereanalüüsi tegema sagedamini kui teised, et vähendada äkilise südameataki ja insuldi riski.

Glükeeritud hemoglobiini test

Glükeeritud hemoglobiin või hemoglobiin A1C areneb teie kehas, kui veresuhkur seondub punastes verelibledes oleva hemoglobiiniga. Kuigi see on normaalne funktsioon, ilmneb probleem siis, kui teie vere glükoosisisaldus jääb normaalsest kõrgemaks, mistõttu glükeeritud hemoglobiini protsent on normaalsest vahemikust kõrgem.

See tähendab, et inimesed, kellel on kõrgem keskmine veresuhkru või glükoosi tase, on sõeluuringus suurem glükeeritud hemoglobiini protsent. Kui tulemus näitab 6,5% või rohkem, viitab see diabeedi terviseprobleemile. Inimesed, kellel on kõrge veresuhkru taseme oht, peaksid ennetavalt selle testi läbima, et vältida diabeediriski.

Seda testi kasutatakse enamasti

Et kontrollida veresuhkru kontrolli diabeeti põdevatel inimestel.Juhtudel, kui veresuhkru taseme määramiseks kasutatakse sõrmepulga meetodit, kuvatakse kaks teadet – üks teie veresuhkru tase konkreetsel hetkel ja hemoglobiin A1C näitab, milline oli teie keskmine kõrge veresuhkru tase viimase kolme kuu jooksul.Seda testi kasutatakse ka võimaliku diabeedi või diabeedieelse seisundi tuvastamiseks.

Vanem täiskasvanu peaks konsulteerima oma arstiga, millise intervalliga on see test nende jaoks vajalik võrreldes nooremate täiskasvanutega.

Aju natriureetilise peptiidi test

Aju natriureetilise peptiidi test või BNP test, kuigi selle nimi meenutab mõnda ajufunktsiooni hindamistesti, aitab see tegelikult teie südamefunktsiooni hinnata. Juhtudel, kui inimese süda ei pumpa verd tõhusalt, tõuseb BNP tase kõrgele ja seda probleemi nimetatakse südamepuudulikkuseks. Seda testi tuleb teha iga kahe aasta tagant, et hinnata teie südame toimimist.

Seda testi kasutatakse enamasti

BNP testi kasutatakse peamiselt uue või süveneva südamepuudulikkuse tuvastamiseks. See probleem on vanematel täiskasvanutel väga levinud ja aeg-ajalt süveneb.Inimesed, kes märkavad õhupuudust pikema aja jooksul, peavad minema sellele sõeluuringule. Siiski võib õhupuudus tekkida paljudel muudel põhjustel peale südamepuudulikkuse, nagu kopsuturse, krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, kopsupõletik, stenokardia jne.BNP madal tase näitab, et sellel konkreetsel hetkel on hingeldus südamepuudulikkuse tõttu ebatõenäoline.

Fikseeritud intervalliga BNP test aitab tuvastada südamepuudulikkust ja ravi progresseerumise määra.

Protrombiiniaeg (PT) ja rahvusvaheline normaliseeritud suhe (INR)

Need kaks vereanalüüsi on vere hüübimiskiiruse hindamiseks väga olulised inimestele, kes võtavad verd vedeldavaid varfariini. Need testid mõõdavad teie vere hüübimise kiirust. Lisaks patsientidele, kellele määratakse verd vedeldava varfariiniga, kasutatakse neid kahte vereanalüüsi ka muude tervisehäirete diagnoosimisel.

See test on oluline igale inimesele pärast 40. eluaastat, et vältida nende insuldiriski, eriti neile, kes võtavad verd vedeldavaid ravimeid. Inimesed, kellel on juba diagnoositud verehüübed erinevates kehapiirkondades, nagu jalad, kopsud jne, peaksid samuti läbima selle testi kindla intervalliga vastavalt oma tervishoiuspetsialistile.

Seda testi kasutatakse enamasti

INR-i mõõdetakse laboris protrombiiniaja alusel. Inimesed, kes võtavad varfariini, peaksid seda testi regulaarselt tegema, et hinnata, kas nende INR on nende soovitatud eesmärgi vahel või mitte, st vahemikus 2,0–3,0.Protrombiini aja hindamine on vajalik ka raskete infektsioonide, seletamatu verejooksu ja maksapuudulikkuse korral, et sünteesida hüübimisfaktoreid.

Kui teil ei ole diagnoositud ühtegi neist probleemidest, tehke see test ennetavalt üks kord iga kahe aasta tagant, vastasel juhul, kui teil on meditsiiniliselt diagnoositud haigusseisund, tehke seda testi sagedamini (tervishoiuteenuse osutaja juhendamisel). oma elu nimel.

Pap-määrde test

See test on väga oluline kõikidele naistele, et vältida nende emakakaelavähi riski, mis on maailmas üks sagedamini diagnoositud vähiliike. USPSTF soovitab, et pärast 21. kuni 65. eluaastat peaksid kõik tüdrukud ja naised selle testi ennetavalt tegema, et vähendada nende võimalust haigestuda vähki, mis on eluohtlik seisund.

See ennetav samm päästab teie tervise ja elu, diagnoosides selle haigusseisundi juba esialgses staadiumis, kui see on hakanud kasvama, ja võib teid kaitsta valu ja raskuste eest, mis kaasnevad operatsiooniprotsessiga, mis on parim ravivõimalus.

Pap-testis kasutab tervishoiuspetsialist patsiendi tupekanali laiendamiseks silmapeegeldit ja seejärel võtab väikese harja abil emakakaelast paar rakku. Pärast seda jälgitakse seda eemaldatud rakku, et hinnata, kas selles on toimunud muutusi, mis võivad põhjustada emakakaelavähki.

30-aastased ja vanemad naised peaksid seda testi tegema iga viie aasta tagant, kuna see võib samuti aidata tuvastada mis tahes STD-d või sugulisel teel levivaid haigusi ning emakakaelavähi riski.

Vere glükoosi test

Pärast 40. eluaastat peaks iga mees ja naine ennetavalt selle testi tegema, et tuvastada diabeet või diabeedieelne tervislik seisund nende algfaasis, kui see on olemas.

Vere glükoosisisalduse test tehakse kahes faasis, millest üks tehakse tühja kõhuga ja teine ​​pärast dieedi võtmist. Tavaliste testide vahemik võib varieeruda, kuid kui teie tühja kõhu plasma glükoosiproovi näit on 100 mg/dl või rohkem, viitab see riikliku diabeedi- ja seede- ja neeruhaiguste instituudi andmetele teie diabeedieelsele tervislikule seisundile. Kui teie näit on kõrgem kui 126 mg/dl, viitab see diabeedi terviseprobleemile.

Inimesed, kes on rasvunud või kelle perekonnas on esinenud diabeeti või kuuluvad teatud rassi või etnilise päritoluga riskirühma, peaksid seda veresuhkru testi tegema vähemalt kord aastas pärast 30. eluaastat, kuna need tegurid suurendavad nende riski haigestuda diabeeti rohkem. kui ükski teine ​​normaalne inimene.

Varajases staadiumis diagnoosimine võib takistada teie diabeedieelsete sümptomite muutumist diabeediks, mis on eluaegne haigus ja suurendab teie riski muude tõsiste terviseprobleemide tekkeks.

Hambaarsti testid

Lõpuks ärge jätke tähelepanuta oma hammaste tervist, kuna see on sama oluline kui mis tahes muu teie keha organ. Lisaks tavapärasele hambahügieenile, mis hõlmab kahekordset hambaharjamist, hambaniidi kasutamist ja keele puhastamist, on oluline külastada hambaarsti vähemalt kord aastas, olenemata sellest, kas teil on parasjagu mõni hammaste terviseprobleem või mitte.

See ennetav meede võib kaitsta teid erinevate hammaste terviseprobleemide eest, nagu igemete taandumine, hambakatu kogunemine jne, tuvastades need juba varases staadiumis, kui mõni neist areneb. Hammaste sõeltest sisaldab hammaste ja igemete uurimist, puhastamist ja röntgenuuringut arsti poolt.

See hambaarstipoolne hambaravipiirkonna üksikasjalik kontroll on oluline kõikidele inimeste vanuserühmadele, sealhulgas lastele kuni vanematele täiskasvanutele. Täiskasvanutel on soovitatav käia hambaarsti kontrollis kaks korda aastas, sest just sel ajal hakkasid tekkima enamus hambaprobleemidest.

Kuna need kümme testi, mida peaksite tegema iga kahe aasta tagant, välistavad teie riski tõsiste ja eluohtlike terviseseisundite tekkeks, mistõttu ei tohi seda iga hinna eest ignoreerida. Samuti on paljud neist testidest kindlustuspoliisidega kaetud, nii et saate seda ka oma kindlustuspakkujalt nende konkreetse kindlustusplaani kohta kontrollida. Vaatamata nende kallitele kuludele ei tohi neid siiski ignoreerida, olenemata sellest, kas saate nende eest kindlustuskaitset või mitte, kuna see ennetav samm võib kaitsta teie elu tõsiste terviseprobleemide eest.

Vaadake artiklite allikaid"">Vaadake artiklite allikaidhttps://www.labpulse.com/index.aspx?sec=sup&sub=pth&pag=dis&ItemID=800493https://betterhealthwhileaging.net/understanding-10-common-blood-tests-in-aging/https://www.everydayhealth.com/womens-health/10-screenings-all-women-should-have.aspx

Silm on meie keha üks tähtsamaid organeid, mis võimaldab meil näha ja tunda ümbritsevat ilu. Ilma selleta on elu lihtsalt tume põrgu, mida keegi ei sooviks ega kujutaks ettegi elamist. Selle väärtusliku kehaosa hooldamiseks ja toetamiseks peate kaaluma mõningate tõhusate silmaharjutuste lisamist nägemise parandamiseks.

Jah, see on tõsi, et regulaarse silmade treenimisega saate parandada oma nägemist ja kaitsta seda krooniliste silmade terviseprobleemide, nagu glaukoom jne, tekke eest. Nii nagu teie muud kehaosad, koosnevad ka silmad lihastest, mis võivad põhjustada valu, kui hoiate neid töös. pidevalt ilma vajalikku puhkust või lõõgastust andmata.

Ka teie silmalihased vajavad puhkust, et taaskäivitada palju energilisemalt ja värskendavamalt. Hea uudis on see, et selliste harjutuste tegemiseks ei pea te oma tööst ega muudest kohustustest loobuma.

Lihtsalt istudes oma kontoritoolil või lugedes hommikul ajalehte mis tahes kellaajal, olenemata kohtadest, kus saate seda teha.

See mitte ainult ei rahusta ja lõdvestab teie silmalihaseid, et tagada suurepärane nägemine, vaid parandab ka teie päeva tootlikkust, vähendab eksimise tõenäosust, mis on väsimusprobleemide puhul väga levinud, ja hoiab ära peavalu, mis on väga levinud inimestel, kes kasutasid töötada pidevalt ühes asendis.

Inimesed, kes töötavad pidevalt arvutiekraanil või vaatavad televiisorit ja mobiiltelefone, kahjustades kaudselt nende silmade üldist tervist. See ei mõjuta mitte ainult teie silmanägemist, vaid põhjustab ka muid silmaga seotud probleeme, nagu silmade kuivus, kurnatus ja isegi mõned kroonilised vaimse tervise probleemid, nagu ärevus ja depressioon.

Kuigi te ei saa vabaneda oma elatusallikast ja tavalistest meelelahutusvidinatest, mis on ka teie vaimu kosutamiseks võrdselt väärtuslikud, piisab vaid 10 minutist oma igapäevasest kiirest ajakavast silmaharjutuste tegemiseks.

Nii et teie tee lihtsamaks muutmiseks oleme allpool välja toonud mõned parimad tõhusad silmaharjutused, mis on üks lahendus kõikidele teie silmaga seotud probleemidele, mitte ainult olemasolevatele, vaid ka tulevastele silmaprobleemidele, mis tõenäoliselt tekivad silmadega seotud probleemide puudumisel. hoolitsege hästi oma kõige väärtuslikuma kehavidina, st silma eest.

13 harjutust silmadele nägemise parandamiseks

Vilgub

Silmade pilgutamine on meie silmade loomulik funktsioon, millest on insumed apteegis palju kasu. Kui pilgutate silmi, levivad pisarad laiale pinnale, mis toimib loomuliku niisutava komponendina, mis eemaldab silmade kuivuse ja vabastab ärritajad.

Keskmiselt vilguvad iga inimese silmalaud 3–4 sekundilise intervalliga, mis loetakse 18–20 korda minutis. Probleem on aga selles, et kui töötame arvutiga tõsiselt või kasutame mõnda LED-vidinat, vilgume pidevalt keskendumise tõttu keskmisest vähem. Selle tulemusena häirib see meie silmade tervist.

Kuna tervislike harjumuste hulka kuulub silmade pilgutamine kui igapäevane silmaharjutuste rutiin ja keset oma tõsist tööd, ärge unustage silmi pilgutada. See silmade võimlemine ei lase teie silmi varem väsitada ega lase neil kuivada, mis on tulevaste silmahädade algpõhjus.

Veeremine

Rullimine on veel üks parim tõhus harjutus silmade tervisele. See aitab tugevdada teie silmalihaseid ja mis kõige tähtsam, võib see parandada teie silmade kuju, mis on sellest tõeliselt lahe.

Seda on väga lihtne harjutada ja saate seda teha igal pool vastavalt oma sobivusele. Selle harjutuse tegemiseks peate istuma või seisma sirgelt, hoides kaela püsti ja õlad pingevabas režiimis.

Nüüd alusta silmade pööritamist paremast silmanurgast. Selleks vaadake esmalt oma paremat külge ja seejärel rullige aegluubis silmamunasid lae poole. Seejärel pöörake silmi vasakule ja vaadake aeglaselt põrandat või allapoole.

Korrake seda harjutust nii päri- kui ka vastupäeva vähemalt kaks minutit päevas. Silmade pööritamise igapäevane harjutamine võib teie silmanägemist parandada.

Nihutamine

Lihaste toniseerimiseks peate proovima nihkeharjutust. Selles konkreetses silmaharjutuses peate oma silmamunasid ühest suunast teise liigutama. See aitab pumbata verevoolu kogu silmapiirkonnas, et hoida seda niiskena ja tugevdada.

Selleks peate liigutama oma silmamuna vasakule ja seejärel nihutama seda õigesse suunda. Korrake seda protsessi iga päev vähemalt 1–2 minutit, et hoida oma silmad tervena ja tugevdada.

Suumimine

Nagu nimigi viitab, peate silmanägemise fookust või kontsentratsiooni nihutamiseks suumima konkreetset objekti. Saate seda harjutust harjutada istudes ja lõõgastudes oma kontoritoolil või mis tahes kohas, kui teil on päevas aega.

Lihtsalt istuge pingevabas režiimis ja võtke selle harjutuse sooritamiseks üks objekt, näiteks üks pastakas. Nüüd hoidke seda pliiatsit otse käes ja seejärel viige see aeglaselt silmadele lähemale, et suumida pliiatsit silma fookuses välja.

Korrake seda tegevust kaks kuni kolm korda 2 komplektina iga päev, et parandada oma silmanägemist väga tõhusal viisil. Alates lastest kuni vanemate täiskasvanuteni on see silmaharjutus kasulik kõigile.

Palming

Silmade rahustamiseks ja lõdvestamiseks on palmimine üks sobivaimaid silmaharjutusi vastavaks otstarbeks. Seda on väga lihtne teha ja see võtab vaevalt 2–3 minutit aega.

Silmade peopesa harjutuse tegemiseks peate esmalt mõlemat kätt tugevalt hõõruma, kuni peopesad kuumenevad või lähevad loomulikult soojaks.

Kui see läheb soojaks, asetage need õrnalt oma silmalaugudele. Hoidke seda samas seisukorras, kuni kogu käte soojuse sisaldus kandub täielikult teie silmalihastesse.

See protsess lõdvestab teie silmalihaseid pimeduse ja käte sooja all. See ei lase teie silmadel väsida isegi pidevas tööpinges ja võimaldab teil pakkuda parimat võimalikku produktiivsust.